Program dla szkół


Serdecznie zapraszamy szkoły

do udziału w programie


Akcja adresowana jest do uczniów szkół podstawowych. Dzieci w wieku wczesnoszkolnym są już wystarczająco samodzielne, aby przygotować śniadanie. To również odpowiedni okres na uświadomienie młodemu pokoleniu, jak ważny jest pierwszy oraz zdrowy posiłek w ciągu dnia, który jest dla organizmu człowieka nie do przecenienia, między innymi:

  • wpływa na koncentrację;
  • zapobiega otyłości – nie sięgamy po niezdrowe przekąski próbując nadrobić deficyt kaloryczny;
  • przywraca prawidłowy metabolizm, który naturalnie zwalnia podczas przerwy nocnej;
  • zmniejsza ryzyko niektórych chorób;
  • wzmacnia odporność – prawidłowo skomponowane zapewnia ochronę przed wirusami;
  • obniża stres i nerwowość – dzięki porcji składników odżywczych spada napięcie i łatwiej radzić sobie w sytuacjach stresowych.

Dlatego tak ważne jest, by pokazać Dzieciom i Rodzicom zasady prawidłowego odżywiania, przekazać wiedzę, jak odpowiednio zbilansować produkty, by śniadanie było zdrowe i pożywne. Akcja dodatkowo ma na celu edukację uczniów i rodziców, jak prawidłowo komponować śniadania, by były estetyczne, a tym samym chętnie zjadane przez dzieci.


Udział w programie Śniadanie na start polega na przygotowaniu przez grupę dzieci śniadania z udziałem margaryny Śniadaniowej  oraz uwiecznienie efektów pracy na zdjęciach i wyznaczenie – nominowanie – kolejnej szkoły do wykonania zadania (nominacja każdorazowo musi odbywać się za wiedzą i zgodą Organizatora).

W obecnej sytuacji epidemiologicznej Organizator dopuszcza także na inne formy wspólnej pracy, także online.

Udział w programie zapewnia nagrodę gwarantowaną o wartości 500 zł.

Informacja o nagrodach znajduje się w regulaminie oraz u Organizatora.

Gorąco zachęcamy do udziału w programie, który nie tylko promuje zdrowe nawyki ale także wydobywa pozytywne emocje związane ze wspólną pracą, rozwija pomysłowość i kreatywność.


Broszura do pobrania


Plakat do pobrania


Regulamin konkursu


Laureaci